VOLKSWAGEN GROUP NEWS

SKODA KODIAQ SCOUT

Bojowy wygląd podkreślający terenowe kompetencje. Jesteśmy już po premierze!

Mierząca 4,7 metra długości ŠKODA KODIAQ wywołała na rynku prawdziwe poruszenie. Jej design podkreśla nowy język stylistyczny marki, reprezentujący wyważone połączenie emocji i racjonalizmu. Z pomocą nowych, zarezerwowanych tylko dla tej wersji detali, ŠKODA KODIAQ SCOUT nadaje projektowi dużego SUV-a jeszcze więcej siły i charakteru.

Design: srebrne detale odzwierciedlają silny charakter

Oprócz osłon ochronnych nachodzących na zderzaki, ŠKODA KODIAQ SCOUT wyróżnia się z zewnątrz przyciemnionymi tylnymi szybami (SunSet), chroniącymi kabinę przed promieniami słonecznymi.

Dodatkowo, kolejne srebrne detale podkreślają mocarny charakter nowego, dużego SUV-a: kontrastowo wykończono przedni grill, relingi dachowe, obudowy lusterek bocznych, ramki szyb bocznych oraz listwy na zderzakach, optycznie podzielonej na trzy sekcje.

Sylwetkę modelu charakteryzują krótkie zwisy, opadająca linia dachowa optycznie przedłużona przez słupek D i podcięty tył. Charakter wersji definiują także zaprojektowane specjalnie dla niej dziewiętnastocalowe obręcze ze stopów lekkich. Dyskretne logo tej specjalnej wersji modelu KODIAQ zostało umieszczone za kołami przedniej osi oraz we wnętrzu, na schowku po stronie pasażera.

Wyposażenie

Wyposażenie i stylizacja wnętrza także zostały dopasowane do wyjątkowego charakteru modelu. KODIAQ SCOUT pod względem wyposażenia bazuje na wersji AMBITION, która jest jednak wzbogacona o wiele elementów docenianych przez najbardziej wymagających Klientów, w tym o funkcję OFF-ROAD, pakiet na bezdroża oraz czujniki parkowania z przodu i z tyłu.

Szeroki zakres wyposażenia standardowego obejmuje funkcję wyboru profilu jazdy DRIVING MODE SELECT (do dyspozycji kierowcy jest aż sześć trybów: Eco, Comfort, Normal, Sport, Individual, Snow). Ostatni z nich, tryb jazdy w śniegu, dopasowuje zachowanie systemów ABS i ASR, opcjonalnego aktywnego tempomatu oraz jednostki sterującej silnikiem do specyficznych warunków zaśnieżonej lub śliskiej drogi.

Standardowe wyposażenie wnętrza obejmuje kierownicę wielofunkcyjną, pakiet oświetlenia wnętrza Ambiente z diodami LED w dziesięciu kolorach, radio z ośmioma głośnikami, siedzenia z Alcantary czy stalowe nakładki na pedały.

Zdolności terenowe

ŠKODA KODIAQ poza drogą czuje się jak w domu. Przy prześwicie 194 mm z łatwością pokonuje wszelkie przeszkody, a krótkie zwisy dają jej imponujące kąty natarcia (22 stopnie), kąt zejściowy (23,1 stopnia) oraz kąt rampowy (19,7 stopnia).

Występujący standardowo w wersji SCOUT pakiet na bezdroża zabezpiecza samochód przed uszkodzeniami od spodu, osłaniając podłogę, silnik, kable oraz przewody hamulcowe i paliwowe. Gdy kierowca dotrze do kresu utwardzonej drogi, może wybrać tryb jazdy w terenie jednym przyciskiem w kabinie. Opcjonalne zawieszenie adaptacyjne DCC dopasowuje wtedy swoje działanie, wygładza reakcję silnika na ruchy przepustnicy, a system ABS pozwala kołom na określony stopień poślizgu, tak by luźniejszy materiał zebrał się podczas hamowania przed kołami. Na kontrolowany uślizg w trybie tym pozwala także system ASR, co razem z przyspieszonymi reakcjami elektronicznego mechanizmu różnicowego EDL poprawia sprawność jazdy na nawierzchniach o ograniczonej przyczepności. W razie potrzeby samochód dysponuje także asystentami Hill-Hold Control i Hill-Descent Control, które pozwalają komfortowo ruszyć pod górę lub zjeżdżać z dużego nachylenia, zachowując podczas zjeżdżania prędkość, z którą kierowca na nie wjechał.

Systemy nawigacyjne i ŠKODA Connect

ŠKODA KODIAQ SCOUT wyposażona jest we wszystkie innowacje zastosowane w systemach infotainment, obecnych w pierwszym dużym SUV-ie marki. Objętościowe ekrany dotykowe kryją nowy, kryształowy design (poza standardowym radiem SWING). Flagowy system nawigacyjny COLUMBUS będzie posiadać duży wyświetlacz o przekątnej 9,2 cala, hotspot wi-fi oraz moduł LTE. Standardowym elementem wyposażenia jest eCall, samodzielnie kontaktujący się ze służbami ratowniczymi w przypadku uczestnictwa samochodu w niebezpiecznej sytuacji na drodze. Mobilne usługi online zapewnione przez ŠKODA Connect stanowią idealne uzupełnienie pokładowych systemów informacyjno-rozrywkowych. Wspólnie wyznaczają one nowe standardy w zakresie nawigacji, wiadomości, rozrywki i pomocy drogowej. Można je z łatwością konfigurować z pomocą własnego komputera lub poprzez dedykowaną aplikację dla smartfonów.

 

ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNĄ JAZDĘ PRÓBNĄ W SALONACH LELLEK - KLIKNIJ TUTAJ

 

 

×
1Proszę wybrać markę
2 Wybierz salon
4 Podaj swoje dane

* To pole jest wymagane

Informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych w zakresie podanym w niniejszym formularzu jest Auto LELLEK Group Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Opolu, ul. Opolska 2c, , wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000468176, NIP 9910374736, REGON 160105918. Podane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane na zasadach określonych przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do realizacji ww. celów. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich poprawiania, usunięcia, żądania zaprzestania przetwarzania oraz sprzeciwu wobec przekazywania tych danych innym podmiotom.

3 W czym możemy Ci pomóc?

Jakich usług sobie życzysz?
Na co jeszcze mamy zwrócić uwagę?

Dziękujemy
Twoje zgłoszenie zostało wysłane.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą
aby potwierdzić datę wizyty.