Aktualności

Wspólnie zadbajmy o środowisko!

Grupa Lellek przystąpiła do programu "Neutralny bilans emisji CO2" i wraz z marką Castrol realnie wpływa na poprawę środowiska.

Ograniczamy wpływ naszej firmy na środowisko poprzez udział w programie „Neutralny bilans emisji CO2 wdrażanym wspólnie z marką Castrol. Dzięki dostępnym narzędziom jesteśmy w stanie obliczyć emisję CO2 wszystkich sprzedawanych i serwisowanych przez nas w Opolu samochodów, w tym także aut służbowych, demonstracyjnych i zastępczych. Dysponując taką wiedzą możemy zdecydować, w jaki sposób najłatwiej ograniczyć ślad węglowy i zmniejszyć poziom emisji w przyszłości.

Program składa się z dwóch etapów, można wdrażać je w swojej firmie pojedynczo lub jednocześnie. W pierwszym etapie neutralizowana jest emisja dwutlenku węgla przez samochody w firmie i auta klientów. Niezbędne są do tego tzw. kredyty węglowe, które są dostępne w naszej firmie. Dzięki nim finansowane są programy redukcji emisji CO2 w wielu miejscach na świecie, m.in. Zambii, Indiach, Chinach, Peru i Meksyku. Cena kredytu jest bardzo niska – zrównoważenie emisji CO2 przez 10 tys. km kosztuje zaledwie ok. 28 zł. W drugim etapie stacja dealerska jest poddawana certyfikacji, a po jej zakończeniu otrzymuje certyfikat Neutralnego bilansu emisji CO2.

Grupa Lellek przystąpiła do programu „Neutralny bilans CO2” niedawno, ale już możemy pochwalić się liczbami. W Opolu przez pierwszy rok uczestnictwa w programie zostanie zneutralizowane 352,1 ton CO2.

352 tony CO2

To równowartość dwutlenku węgla powstałego podczas 83 lotów samolotem z Wrocławia do Australii i z powrotem lub 1024 podróże z Gdańska do Zakopanego i z powrotem!

Udział w programie to nie jedyne działania proekologiczne naszej firmy, która jest na rynku od 25 lat i prowadzi salony wszystkich marek grupy Volkswagena (Porsche, Audi, Volkswagen, SKODA, SEAT) w sześciu lokalizacjach (Sopot, Wrocław, Opole, Katowice, Gliwice, Kędzierzyn-Koźle):

  • stosujemy oleje Castrol Professional (pierwszy na świecie olej z certyfikatem CO2 neutral),
  • propagujemy eco driving,
  • uruchamiamy stacje ładowania samochodów elektrycznych,
  • wprowadzamy w naszych salonach oświetlenie LED,
  • przestrzegamy obowiązujących wymogów w zakresie recyklingu i utylizacji zużytych płynów, części, tworzyw sztucznych, makulatury, baterii i akumulatorów.

Coraz więcej klientów uzależnia swoje decyzje zakupowe od tego, w jaki sposób firmy traktują środowisko. U nas mogą być pewni, że trafili we właściwe miejsce.

 

 

 

 

×
1Proszę wybrać markę
2 Wybierz salon
4 Podaj swoje dane

* To pole jest wymagane

Informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych w zakresie podanym w niniejszym formularzu jest Auto LELLEK Group Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Opolu, ul. Opolska 2c, , wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000468176, NIP 9910374736, REGON 160105918. Podane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane na zasadach określonych przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do realizacji ww. celów. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich poprawiania, usunięcia, żądania zaprzestania przetwarzania oraz sprzeciwu wobec przekazywania tych danych innym podmiotom.

3 W czym możemy Ci pomóc?

Jakich usług sobie życzysz?
Na co jeszcze mamy zwrócić uwagę?

Dziękujemy
Twoje zgłoszenie zostało wysłane.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą
aby potwierdzić datę wizyty.