Aktualności

Program "Mój elektryk" również dla przedsiębiorców

Od lipca br. Klienci indywidualni mogą korzystać z dofinansowania zakupu samochodów elektrycznych w ramach programu „Mój Elektryk”. Od 17 listopada dotacje dotyczą również zakupów finansowanych z użyciem leasingu konsumenckiego

Zmiany w programie "mój elektryk" od 17 listopada 

Nabór wniosków do programi "Moj elektryk" od osób fizycznych, rozpoczął się 12 lipca 2021 r. Refundacja części poniesionych kosztow jest odtąd możliwa przy zakupie samochodu elektrycznego kategorii M1 za gotówkę lub w kredycie bankowym. 
Od 17 listopada 2021 z dotacji na zakup „elektryka” mogą skorzystać również przedsiębiorcy, samorządy, fundacje i stowarzyszenia, które wybiorą leasing jako sposób finansowania samochodu elektrycznego.


Jak każdy program związany z pozyskiwaniem dotacji, „Mój Elektryk” kieruje się swoimi zasadami – określone są konkretne wymogi, procesy i procedury, których przestrzeganie decyduje o efektywnym pozyskaniu dofinansowania. Naszym zadaniem jest informowanie klientów o programie, podkreślanie jego zalet, a także wsparcie w bezproblemowym wystąpieniu o dotację.
Chcemy budować wiedzę na temat elektromobilności, a także przekazać naszym klientom wszystkie praktyczne informacje, związane z finansowaniem i użytkowaniem auta w ramach progremu "Mój elektryk".

Z przyjemnością będziemy wsparciem podczas procesu wypełniania niezbędnych dokumentów! 

Samochody objęte programem

Program przewiduje  możliwość dofinansowania przedsięwzięć polegających na zakupie/leasingu nowych pojazdów zeroemisyjnych.

Pojazdy zeroemisyjne, to takie, które wykorzystują do napędu:
· wyłącznie energię elektryczną akumulowaną przez podłączenie do zewnętrznego źródła zasilania
· energię elektryczną wytworzoną z wodoru w zainstalowanych w nim ogniwach paliwowych
· wyłącznie silnik, którego cykl pracy nie prowadzi do emisji gazów cieplarnianych lub innych substancji objętych systemem zarządzania emisjami gazów cieplarnianych.

Oznacza to, że samochód, który ma zostać dofinansowany w ramach programu, musi być fabrycznie nowy i w pełni elektryczny.

Hybrydy i hybrydy plug-in nie są brane pod uwagę. Co ważne, dotacja dla nabywców indywidualnych wynosi 18 750 złotych, a limit ceny auta elektrycznego to 225 000 złotych brutto.

Na większą dotację mogą liczyć osoby z ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny. Dla nich przewidziano 27 000 złotych dopłaty, bez limitu ceny elektrycznego samochodu.

Zalety korzystania z saochodu elektrycznego: 

Jeśli zastanawiasz się nad korzyściami płynącymi z posiadania samochodu elektrycznego, to mamy dla Ciebie kilka argumentów. 

Posiadanie zeroemisyjnego auta uprawnia do:

· Darmowego parkowania - użytkownicy samochodów elektrycznych nie ponoszą opłat za postój w strefach płatnego parkowania.
· Możliwości poruszania się buspasem - pojazdy elektryczne mogą poruszać się po wyznaczonych dla autobusów pasach ruchu.
· Przemieszczania się w strefach czystego transportu - coraz więcej miast wprowadza w centrum strefy wolne od spalin - samochody elektryczne mogą poruszać się tam bez ograniczeń.
· Zielonych tablic - świadczących o tym, że Twój pojazd jest przyjazny środowisku
· Oszczędnej eksploatacji – niskie koszty codziennego użytkowania, przeglądu i serwisu.
· Osiągania większej mocy – maksymalny moment obrotowy już na starcie gwarantuje dynamiczne i płynne przyspieszenie.

Samochody OBJĘTE PROGRAMEM W salonach grupy lellek

Skontaktuj się z naszymi doradcami, którzy chetnie odpowiedzą na wszystkie pytania.