Aktualności

Jeden kupiony samochód to jedno posadzone drzewo

Sprzedajemy auta ... i sadzimy drzewa. Częściowy dochód ze sprzedaży samochodów przeznaczamy na program zalesiania wybranych obszarów w Polsce. Sprawdź ile korzyści przynoszą pozornie niewielkie przedsięwzięcia na rzecz ochrony środowiska.

 

Sprzedaż i serwis samochodów? W tym jesteśmy ekspertami, ale możemy zaoferować Ci jeszcze więcej. 

Dlatego, gdy Ty cieszysz się zakupem nowego auta, my cieszymy się wzrostem … 10 000 nowych drzew.

Każdy sprzedany przez nas w 2022 roku samochód, nowy czy używany, to jedno posadzone drzewo.

Myślisz, że 1 drzewo niczego nie zmieni? Przeciwnie! Wielki sukces to suma wielu drobnych przedsięwzięć.

Kliknij w QR kod lub zeskanuj go i sprawdź ile do tej pory udało nam się zrobić razem! Ten skrawek ziemi już złapał oddech - 10 000 sadzonek na obszarze 1,48 ha.

 

Kliknij lub zeskanuj QR kod, aby przejć do mapy:

 

Myślisz, że 1 drzewo niczego nie zmieni? Przeciwnie!

Sprawdź, ile korzyści przynoszą drobne przedsięwzięcia.

Czy wiesz, że ...

Do drzew dostarczających największe ilości tlenu należą: buk pospolity (1,1 kg), klon (1,1 kg), robinia akacjowa (1,1 kg), dąb (0,8 kg). Podobne ilości tlenu wydzielają drzewa iglaste, takie jak sosna.

Jedna dorosła, 60-letnia sosna produkuje tlen niezbędny do życia 3 osób.

Jeden hektar lasu w ciągu 24h wytwarza około 700 kilogramów tlenu. Zaspokaja to dobowe zapotrzebowanie 2500 osób.

Zalesiony pas ziemi o szerokości 250 m obniża hałas samochodowy o około 66%. Bez niego, by osiągnąć ten sam efekt, musielibyśmy odsunąć się od drogi aż o 2 km.

Lasy wpływają na mikroklimat lokalnie i kształtują klimat globalnie, nawilżając powietrze, ochładzając je i oczyszczając atmosferę ze znajdującej się w niej pyłów.

Metr kwadratowy gleby leśnej jest w stanie zmagazynować do 200 litrów wody a tylko jej wierzchnia, 10-cm warstwa zdolna jest przyjąć blisko 50 litrów wody opadowej.

Drzewa są swoistym filtrem, doskonale pochłaniają i neutralizują substancje toksyczne: dwutlenek węgla, dwutlenek siarki oraz metale ciężkie (ołów, kadm, miedź, cynk).

W leśnym powietrzu jest do 70 razy mniej chorobotwórczych zarazków niż w powietrzu miast i do 1000 razy mniej substancji szkodliwych dla zdrowia niż w pobliżu aglomeracji przemysłowych.

Patronem medialnym przedsięwzięcia jest: