COVID - INFO

Czas wymienić opony na letnie!

Ministerstwo Zdrowia aprobuje sezonową wymianę opon w czasie pandemii.

Ministerstwo Zdrowia uznało wymianę ogumienia z zimowego na letnie jako czynność niezbędną dla zaspokajania codziennych potrzeb. Powyższe ma związek przede wszystkim z dbałością o bezpieczeństwo podróżujących i innych uczestników ruchu drogowego.

WYMIEŃ OPONY NA LETNIE JEŚLI:

  • korzystasz z samochodu w ramach dojazu do pracy, wypełniania obowiązków służbowych, realizacji zadań związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą lub rolniczą, czy też prowadzenia prac w gospodarstwie rolnym
  • używasz samochodu by dotrzeć do apteki, szpitala, sklepu spożywczego
  • jesteś wolontariuszem i samochód jest Ci niezbędny do realizacji działań zmierzających do przeciwdziałania skutkom pandemii
  • potrzebujesz samochodu w związku ze sprawowaniem kultu religijnego

WSTRZYMAJ SIĘ Z WYMIANĄ OPON GDY:

  • samochód obecnie nie jest Ci niezbędny w codziennych obowiązkach
  • jesteś objęty obowiązkową kwarantanną - koniecznie pozostań w domu!

DLACZEGO WARTO SKORZYSTAĆ Z SERWISU?

W dobie pandemii warto zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. W serwisach Grupy Lellek dbamy nie tylko o powierzone nam samochody, lecz przede wszystkim o zdrowie klientów i pracowników. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego w naszych serwisach wprowadzone zostały dodatkowe zalecenia, środki ostrożności i higieny. Stosujemy pokrowce ochronne, jednorazowe rękawiczki, przeprowadzamy dezynfekcję wnętrza samochodu (kierownica, drążek zmiany biegów, kluczyk) oraz regularnie sprawdzamy stan zdrowia naszych pracowników.
Dodatkowo wcale nie musisz osobiście pojawiać się w naszych punktach serwisowych - pozostań w domu, a my w ramach usługi "door to door" odbierzemy Twój samochód, wymienimy opony lub koła i odstawimy auto na wskazany przez Ciebie adres. Możesz być pewny, że nasi fachowcy rzetelnie zweryfikują stan zużycia bieżnika w oponach, sprawdzą zużycie klocków hamulcowych, poprawnie zamontują i wyważą koła oraz jeśli masz kłopot z ich przechowywaniem, zaproponują Ci usługę Hotelu Opon. Chcesz wiedzieć więcej?

Zastanawiasz się DLACZEGO WYMIANA OPON JEST TAK ISTOTNA? Korzystanie z opon zimowych latem znacznie wydłuża drogę hamowania, powoduje utratę przyczepnosci oraz szybsze zużycie bieżnika. Korzystanie z niewłaściwych opon może przyspożyć Ci także wielu kłopotów w przypadku kolizji drogowej i próby uzyskania odszkodowania. 


Warto rozważyć także kwestię plusów i minusów korzystania z opon wielosezonowych. W tym celu polecamy Wam kontakt z naszymi doradcami serwisowymi i fachowcami z Działu Cześci zamiennych i Akcesoriów, którzy profesjonalnie pomogą Wam w doborze właściwego ogumienia. Jeśli wiesz czego szukasz zapraszamy do zapoznania się z ofertą markowych kół i opon dostępnych w naszym sklepie internetowym Lellek Shop.

 

 

Dowiedz się więcej:

Stanowisko Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego - tutaj

Pliki do pobrania