Czy wiesz, że...

Wymiana płynu hamulcowego

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym artykułem o czynności, którą często się bagatelizuje.

Dlaczego powinniśmy pamiętać o wymianie płynu hamulcowgo w swoich samochodach?

Pragniemy poinformować, że dokładamy wszelkich starań, aby użytkowanie samochodu było dla Państwa przyjemnością połączoną z zapewnieniem o bezpieczeństwie użytkowania.
Dbając o Państwa dobro i komfort jazdy, przedstawiamy kilka informacji o często niedocenianej wymianie płynu hamulcowego.

PŁYN HAMULCOWY – najważniejsze informacje

  • W nowych samochodach zaleca się wymianę płynu hamulcowego pierwszy raz po trzech latach od zakupu pojazdu, następnie regularnie co dwa lata.
  • Płyn hamulcowy wchłania wilgoć – im dłużej nie jest wymieniany, tym jest bardziej higroskopijny, tzn. pobiera wodę z otoczenia, co powoduje zmianę jego składu. Im więcej wody w płynie, tym niższą ma on tempertaurę wrzenia.
  • Przy hamowaniu, jesli płyn przez nadmierną ilość wody się zagotuje, może dojść do niebezpiecznych sytuacji np. hamowanie będzie mniej efektywne lub (co gorsza) pedał hamulca może „wpaść w podłogę“.
  • Skuteczność hamowania może spaść niemal do zera, jeśli niedokonywane jest regularne wymienianie płynu hamulcowego.

Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo, podczas wymiany opon na letnie, sugerujemy również zlecenie wykonania weryfikacji płynu hamulcowgo i w razie potrzeby, jego wymianę.

×
1Proszę wybrać markę
2 Wybierz salon
4 Podaj swoje dane

* To pole jest wymagane

Informujemy, że Administratorem Państwa danych osobowych w zakresie podanym w niniejszym formularzu jest Auto LELLEK Group Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Opolu, ul. Opolska 2c, , wpisana do Rejestru Przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Opolu, VIII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000468176, NIP 9910374736, REGON 160105918. Podane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane na zasadach określonych przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie danych jest dobrowolne, jednak niezbędne do realizacji ww. celów. Przysługuje Państwu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich poprawiania, usunięcia, żądania zaprzestania przetwarzania oraz sprzeciwu wobec przekazywania tych danych innym podmiotom.

3 W czym możemy Ci pomóc?

Jakich usług sobie życzysz?
Na co jeszcze mamy zwrócić uwagę?

Dziękujemy
Twoje zgłoszenie zostało wysłane.
Wkrótce skontaktujemy się z Tobą
aby potwierdzić datę wizyty.