Czy wiesz, że...

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym artykułem o czynności, którą często się bagatelizuje.

Dlaczego powinniśmy pamiętać o wymianie płynu hamulcowgo w swoich samochodach?

Pragniemy poinformować, że dokładamy wszelkich starań, aby użytkowanie samochodu było dla Państwa przyjemnością połączoną z zapewnieniem o bezpieczeństwie użytkowania.
Dbając o Państwa dobro i komfort jazdy, przedstawiamy kilka informacji o często niedocenianej wymianie płynu hamulcowego.

PŁYN HAMULCOWY – najważniejsze informacje

  • W nowych samochodach zaleca się wymianę płynu hamulcowego pierwszy raz po trzech latach od zakupu pojazdu, następnie regularnie co dwa lata.
  • Płyn hamulcowy wchłania wilgoć – im dłużej nie jest wymieniany, tym jest bardziej higroskopijny, tzn. pobiera wodę z otoczenia, co powoduje zmianę jego składu. Im więcej wody w płynie, tym niższą ma on tempertaurę wrzenia.
  • Przy hamowaniu, jesli płyn przez nadmierną ilość wody się zagotuje, może dojść do niebezpiecznych sytuacji np. hamowanie będzie mniej efektywne lub (co gorsza) pedał hamulca może „wpaść w podłogę“.
  • Skuteczność hamowania może spaść niemal do zera, jeśli niedokonywane jest regularne wymienianie płynu hamulcowego.

Mając na uwadze Państwa bezpieczeństwo, podczas wymiany opon na letnie, sugerujemy również zlecenie wykonania weryfikacji płynu hamulcowgo i w razie potrzeby, jego wymianę.