LELLEK Group
Szukasz opon lub kół zimowych? Sprawdź naszą ofertę!

Zyskaj pakiet korzyści

 • Hotel Opon
  • Zakup kompletu opon lub kół zimowych pozwala Ci na skorzystanie z bezpłatnego jednego sezonu przechowania wymienianego kompletu. Usługa połączona jest z podstawową kontrolą stanu ogumienia oraz jego pielęgnacją.
 • Ubezpieczenie opon i kompletnych kół do 36 miesięcy użytkowania gratis!
  • Ubezpieczenie obejmuje: przebicie ostrymi przedmiotami podczas jazdy, uderzenie w krawężnik oraz wandalizm. O szczegółowe warunki ubezpieczenia zapytaj naszych Doradców Serwisowych
 • Profesjonalna obsługa
  • W ramach usługi serwisowej możesz skorzystać z wymiany opon lub kół wraz z ich wyważeniem i kontrolą wstępną geometrii. W celu umówienia się na wykonanie usługi wymiany opon lub kół prosimy o kontakt:

   T: 77 887 25 11
   E: bok@lellek.com.pl

 

 • Zalety posiadania kompletnych kół zimowych
  • Dobrze dopasowana oferta kół zimowych, zmontowanych i wyważonych przez producenta to podstawa bezpieczeństwa. Odpowiednia jakość produktu jest bardzo ważna, jednak priorytetem jest profesjonalny montaż. Wykonanie usługi w Autoryzowanym Serwisie zapewni Ci gwarancję jakości i profesjonalnego montażu. Przy zakupie oryginalnych kompletów kół zimowych możesz skorzystać z programu ubezpieczenia opon, a także hotelu dla opon.

 • Dlaczego warto posiadać opony zimowe?
  • Choć w Polsce nie ma obowiązku posiadania opon zimowych ryzyko wypadku zimą jest sześciokrotnie wyższe. Opony letnie tracą swoje właściwości w temperaturze poniżej +7 stopni Celsjusza, w przeciwieństwie do zimowych. Opony zimowe są wykonane z materiałów stworzonych z myślą o optymalnej pracy w okresie zimowym. Charakteryzują się lepszą przyczepnością, co wiąże się z krótsza drogą hamowania. Dzięki specjalnemu bieżnikowi lepiej odprowadzają wodę, redukując ryzyko wystąpienia aquaplaningu. Należy jednak pamiętać, aby w okresie zimowym kilkakrotnie sprawdzać ciśnienie w oponach.

 • Czy potrafisz przeczytać etykietę koła/opony?
  • Podobnie jak w przypadku różnych produktów w supermarkecie, etykiety na nowych oponach pozwolą porównać ze sobą różne ich parametry. Etykiety pełnią rolę informacyjną i ułatwiają wybór opon, które są bezpieczniejsze, tańsze i bardziej ekologiczne. Koła lub opony należy zawsze dobierać do własnych potrzeb i zgodnie z homologacjami, które obejmują użytkowany samochód. Etykiety identyfikują klasę parametrów opony w trzech kategoriach:

   Redukcja oporu toczenia zapewnia oszczędność paliwa, a dzięki temu mniejszą emisję CO2. Klasyfikacja jest podana w klasach od A (zielona) do G (czerwona), gdzie klasa D nie jest stosowana.
    
   Właściwości opisujące hamowanie są podzielone na klasy od A do G (gdzie klasy D i G nie są stosowane). Różnica w odległościach hamowania pomiędzy poszczególnymi klasami na mokrej nawierzchni przy domyślnej prędkości pojazdu wynoszącej 80 km/h zamyka się w przedziale 3–6 metrów, tj. więcej niż wynosi długość pojazdu.
    
   Hałas, jaki powstaje podczas toczenia się opony, jest mierzony i wyrażany w decybelach. Piktogram przedstawia trzy paski. Im więcej z nich jest wypełnionych na czarno, tym wyższy poziom hałasu podczas toczenia się opony.
    

 

 

 

 

 

Wypełnij formularz, a my przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę.
6 + 4 = *